Вам необхідно завантажити останню версію Flash Player
Головна » Культура » Історико-архітектурні пам'ятки
Історико-архітектурні пам'ятки

Перелік пам’яток, що мають історичну, культурну, релігійну цінність по Державному Історико-культурному заповіднику і місту Острог 

  Пам’ятки в складі Державного Історико-культурного заповідника м.Острога

 

Вежа Мурована

Острог, вул. Академічна, 5

Пам’ятка замкової архітектури ХІV ст. єдиний в Україні, країнах СНД і Балтії зразок донжона (одновежового оборонно-житлового замку). В ХІV-ХVІІ ст. резиденція українського княжого роду Острозьких. Реконструйований в 1913-1916 рр. (архітектор В.Леонтович). З 1916 року музей. Експозиція з історії Острога та з образотворчого мистецтва (колекції іконопису ХV-ХVІІІ ст. портретного і пейзажного живопису ХVІІ-ХІХ ст., в т.ч. портрети князів Острозьких, скульптури ХVІІІ-ХІХ ст.) п’ятисвічник князя В.-К.Острозького 1975.  

 

Луцька надбрамна вежа

(Острог, вул. Папаніна, 7)

Пам’ятка міської оборонної архітектури ХVІ ст. З 1985 року – експозиція другого в Україні Музею книги та друкарства. Рукописні книги і кириличні стародруки, західноєвропейські стародруки, книги з бібліотеки Острозької слов’яно-греко-латинської академії ХVІ ст., колекції по мистецтву оформлення книги. Острозька Біблія 1581 року, московське «анонімне Євангеліє» 1554 року, рукописний пом’яник К.І.Острозького з Германського монастиря (1521 року).

 

Житловий будинок Шейненберга

(Острог, пр-т Незалежності, 45)

Пам’ятка міської архітектури ХІХ ст. З 1991 року – приміщення фондосховища історико-культурного заповідника. З 1997 – постійно діюча нумізматична виставка (оновлення у 2000 році) Острозькі монетно-речової скарби ХVІІ-ХХ ст., колекції монет, паперових грошей України, Російської імперії, СРСР, західноєвропейських країн. Виставка шат до ікон ХVІІІ-ХІХ ст.

 

Кругла (Нова) вежа

Острог, вул.Академічна, 5

Пам’ятка замокової архітектури ХVІ ст., ймовірно, робота Італійських архітекторів. Споруда високої естетичної довершеності, особливо ренесансовий аттик. На протязі 1990-х років проведено археологічні дослідження вежі, що дає можливість замовити проект реставрації і подальшої музеєфікації пам’ятки.

 

 

 

 

Татарська надбрамна вежа

Острог, вул.Татарська

Пам’ятка міської оборонної архітектури ХVІ ст. В районі вежі в ХVІ-ХVІІІ ст. були поселені татари-мусульмани з військового загону на службі князів Острозьких. Розроблено проект реставрації пам’ятки.

 

Богоявленський собор

Острог, вул.Академічна

Пам’ятка храмової архітектури ХV ст. відреставрована (із значним витратами) в 1891 року. В підземеллях в ХVІ-ХVІІ ст. була усипальниця князів острозьких. З 1907 року в храмі зберігається частка нощів преподобного Федора, князя (помер в ХV ст.) Переданий в користування громаді УПЦ. 

 

Успенський римо-католицький костел

Острог, вул. Кн.Острозьких, 3а

Пам’ятка храмової архітектури ХV-ХІХ ст. (остання перебудова в 1896 році, архітектор Б.Петровський). Бароковий вівтар ХVІІІ ст. В користування римо-католицької церкви.

 

 

б) Пам’ятки поза історико-культурним заповідником

 

Костел і монастир капуцинів

Острог, вул.Семінарська, 2

Пам’ятка храмово-монастирської архітектури ХVІ-ХVІІІ ст. (архітектор Павло Фонтана). До 1832 року – капуцинський католицький монастир. В 1860-1920 рр. – Кирило-Мефодіївське православне братство і жіноче училище при ньому. З 1994 року головний комплекс будівель Національного університету «Острозька академія». Музей спадщини Острозької академії.

 

Синагога

Острог, вул.Л.Українки

Пам’ятка європейської архітектури в Україні ХVІ-ХVІІ ст. В ХVІ-ХVІІІ ст. при синагозі працювала відома в Східній Європі вища равинська школа (єшива), равинами синагоги і ректорами єшиви були видатні вчені-талмудисти Соломон Лурія, Ісайя Горович, Самуїл Едельс (Маршує). Стан збереженості незадовільний.

 

Старий єврейський цвинтар

Поховання Острозьких євреїв у ХV-ХХ ст. Знесене наприкінці 1960-х рр. Цінні надгробки втрачені. Символічна могила Саму їла Едельса Острозька равина і ректора ешиви І-а третина ХVІІІ ст.

 

 

 

 

 

 

ОГОЛОШЕННЯ
Електронні звернення
25 березня 2017

о 11:00 відбудуться додаткові заходи до Дня Землі 2017, проведення прибирання території Замкової гори, а також інших історичних об’єктів міста Острога (Татарська вежа, Історичний вал).

Детальніше


25 березня 2017
з 20:30 до 21:30 вимкніть світло та інші прилади, які не є суттєво важливими, терміном на 60 хвилин. Візьміть участі у Всесвітній кампанії «Година Землі-2017»
29 березня 2017
о 10:00 год. в приміщенні Острозького районного Будинку культури відбудеться жеребкування по розподілу земельних ділянок для будівництва й обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд в городньому масиві по вулиці Пухова, для острожан, які приймали участь в антитерористичній операції на сході України.
01 квітня 2017 року

у в спортивному залі Острозької ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 відділом з питань молоді та спорту Острозького міськвиконкому, спільно з Острозькою дитячо-юнацькою спортивною школою планується проведення відкритої особистої першості міста Острога з настільного тенісу до Всесвітнього Дня здоров’я .

Детальніше


10 міфів про субсидії
Детальніше
Якщо вдома чи на робочому місці Вас дискримінують за ознакою статі
Контактна інформація
Виконком Острозької міської ради запроваджує реєстрацію і розгляд електронних звернень.
В електронному зверненні окрім вимог, передбачених для письмового звернення, також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь або відомості про інші засоби зв’язку з ним.Електронна адреса ostrog_zvernennya@ukr.net
Якщо Ви боїтесь, що Вам завдадуть шкоди, або Ви стали жертвою торгівлі людьми, звертайтесь до суб’єктів що здійснюють заходи у сфері «Протидія торгівлі людьми»
Головний спеціаліст відділу праці та сімейної політики: Гаврилюк Олена Андріївна: тел. (03654) 3-00-67; Острозький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: гловацька Оксана Іванівна (03654) 3-09-26; Відділ Освіти:Юрчук Ірина Леонідівна: тел. (03654) 2-38-88; Служба у справах дітей : Ковальчук Галина Валентинівна: тел. (03654) 2-22-60; Острозький міськрайонний центр зайнятості: Вус-Столярчук Людмила Євгенівна: тел. (03654) 2-35-02; Управління праці та соціального захисту населення: Бахоня Валентина Іванівна: тел. (03654) 3-00-05; Острозька центральна районна лікарня: Нікулін Володимир Іванович: тел. (3654) 2-00-65; Острозький відділ поліції Головного Управління Національної поліції в Рівненській області: Антонюк Микола Іванович: тел. моб. (098 242 19 33)
Шлях переселенця

До відома жителів м. Острога
Юридичною службою народного депутата України Юрія Вознюка надаються безкоштовні юридичні консультації в електронному режимі. Поставити питання юристам можна у розділі «Юридичні консультації» на офіційному сайті Ю. Вознюка за адресою: http: // voznyuk.info/. Якщо питання потребує додаткового вивчення, юристи надають консультації після особистої зустрічі в офісі громадської приймальні (м. Рівне, вул. Д. Галицького,9, офіс 403), для чого необхідно здійснити попередній запис за телефонами (0362) 40-51-54, або 050-0347170.
Про мирні зібрання
Відповідно до ст. 39 Конституції України громадяни мають право збиратися мирно, без зброї й проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно оповіщати органи місцевого самоврядування. Організатори мирного зібрання повинні заздалегідь звернутися до міськвиконкому з повідомленням, в якому має бути зазначено самого організатора, його адреса та телефон, дата і час, місце та форма його проведення а також орієнтовна кількість учасників.
До уваги жителів м. Острога!
З метою оперативного та якісного вирішення запитів громадян міста, які звертаються на щотижневий особистий прийом до міського голови, виконком Острозької міської ради буде постійно проводити попередній їх запис за номером телефону 2-22-60
Стратегія розвитку
територіальної громади
міста Острог
ОРГАНИ ВЛАДИ
 
МІСТА ПОБРАТИМИ

Місто побратим - Берунь

Місто побратим - Сандомир

Місто побратим - Гнев

Місто побратим - Моравський Берунь
 
БАНЕРИ

Програма дердавної підтримки енергоефективності

Національної дитяча гаряча лінія

Офіційний веб-сайт Державного реєстру виборців


Національний університет «Острозька академія»

Будівельна компанія «Вежа»

Острозька фабрика художньої кераміки

Шлях Гедеміновичів
 
ПОГОДА

Погода в Остроге
 
© 2007—2016 Острозька міська рада
Всі права захищено! Права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Острозькій міській раді та охороняються законом України «Про авторське право і суміжні права».
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове!
* Увага! Сайт в процесі оновлення. Не вся інформація висвітлена на сайті є актуальною.