Головна » Культура » Історико-архітектурні пам'ятки
Історико-архітектурні пам'ятки

Перелік пам’яток, що мають історичну, культурну, релігійну цінність по Державному Історико-культурному заповіднику і місту Острог 

  Пам’ятки в складі Державного Історико-культурного заповідника м.Острога

 

Вежа Мурована

Острог, вул. Академічна, 5

Пам’ятка замкової архітектури ХІV ст. єдиний в Україні, країнах СНД і Балтії зразок донжона (одновежового оборонно-житлового замку). В ХІV-ХVІІ ст. резиденція українського княжого роду Острозьких. Реконструйований в 1913-1916 рр. (архітектор В.Леонтович). З 1916 року музей. Експозиція з історії Острога та з образотворчого мистецтва (колекції іконопису ХV-ХVІІІ ст. портретного і пейзажного живопису ХVІІ-ХІХ ст., в т.ч. портрети князів Острозьких, скульптури ХVІІІ-ХІХ ст.) п’ятисвічник князя В.-К.Острозького 1975.  

 

Луцька надбрамна вежа

(Острог, вул. Папаніна, 7)

Пам’ятка міської оборонної архітектури ХVІ ст. З 1985 року – експозиція другого в Україні Музею книги та друкарства. Рукописні книги і кириличні стародруки, західноєвропейські стародруки, книги з бібліотеки Острозької слов’яно-греко-латинської академії ХVІ ст., колекції по мистецтву оформлення книги. Острозька Біблія 1581 року, московське «анонімне Євангеліє» 1554 року, рукописний пом’яник К.І.Острозького з Германського монастиря (1521 року).

 

Житловий будинок Шейненберга

(Острог, пр-т Незалежності, 45)

Пам’ятка міської архітектури ХІХ ст. З 1991 року – приміщення фондосховища історико-культурного заповідника. З 1997 – постійно діюча нумізматична виставка (оновлення у 2000 році) Острозькі монетно-речової скарби ХVІІ-ХХ ст., колекції монет, паперових грошей України, Російської імперії, СРСР, західноєвропейських країн. Виставка шат до ікон ХVІІІ-ХІХ ст.

 

Кругла (Нова) вежа

Острог, вул.Академічна, 5

Пам’ятка замокової архітектури ХVІ ст., ймовірно, робота Італійських архітекторів. Споруда високої естетичної довершеності, особливо ренесансовий аттик. На протязі 1990-х років проведено археологічні дослідження вежі, що дає можливість замовити проект реставрації і подальшої музеєфікації пам’ятки.

 

 

 

 

Татарська надбрамна вежа

Острог, вул.Татарська

Пам’ятка міської оборонної архітектури ХVІ ст. В районі вежі в ХVІ-ХVІІІ ст. були поселені татари-мусульмани з військового загону на службі князів Острозьких. Розроблено проект реставрації пам’ятки.

 

Богоявленський собор

Острог, вул.Академічна

Пам’ятка храмової архітектури ХV ст. відреставрована (із значним витратами) в 1891 року. В підземеллях в ХVІ-ХVІІ ст. була усипальниця князів острозьких. З 1907 року в храмі зберігається частка нощів преподобного Федора, князя (помер в ХV ст.) Переданий в користування громаді УПЦ. 

 

Успенський римо-католицький костел

Острог, вул. Кн.Острозьких, 3а

Пам’ятка храмової архітектури ХV-ХІХ ст. (остання перебудова в 1896 році, архітектор Б.Петровський). Бароковий вівтар ХVІІІ ст. В користування римо-католицької церкви.

 

 

б) Пам’ятки поза історико-культурним заповідником

 

Костел і монастир капуцинів

Острог, вул.Семінарська, 2

Пам’ятка храмово-монастирської архітектури ХVІ-ХVІІІ ст. (архітектор Павло Фонтана). До 1832 року – капуцинський католицький монастир. В 1860-1920 рр. – Кирило-Мефодіївське православне братство і жіноче училище при ньому. З 1994 року головний комплекс будівель Національного університету «Острозька академія». Музей спадщини Острозької академії.

 

Синагога

Острог, вул.Л.Українки

Пам’ятка європейської архітектури в Україні ХVІ-ХVІІ ст. В ХVІ-ХVІІІ ст. при синагозі працювала відома в Східній Європі вища равинська школа (єшива), равинами синагоги і ректорами єшиви були видатні вчені-талмудисти Соломон Лурія, Ісайя Горович, Самуїл Едельс (Маршує). Стан збереженості незадовільний.

 

Старий єврейський цвинтар

Поховання Острозьких євреїв у ХV-ХХ ст. Знесене наприкінці 1960-х рр. Цінні надгробки втрачені. Символічна могила Саму їла Едельса Острозька равина і ректора ешиви І-а третина ХVІІІ ст.

 

 

 

 

 

 

ОГОЛОШЕННЯ
Електронні звернення
Графік проведення прямого телефонного зв'язку

Прямий телефонний зв'язок


Звіти про виконання депутатських повноважень

Звіти про виконання депутатських повноважень депутатів міської ради VII скликання


27 жовтня 2017 року
о 10.00 в залі засідань Острозької міської ради відбудеться тридцять четверта сесія Острозької міської ради сьомого скликання
Порядок денний
Виконком Острозької міської ради запроваджує реєстрацію і розгляд електронних звернень.
В електронному зверненні окрім вимог, передбачених для письмового звернення, також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь або відомості про інші засоби зв’язку з ним.Електронна адреса ostrog_zvernennya@ukr.net
До відома жителів м. Острога
Юридичною службою народного депутата України Юрія Вознюка надаються безкоштовні юридичні консультації в електронному режимі. Поставити питання юристам можна у розділі «Юридичні консультації» на офіційному сайті Ю. Вознюка за адресою: http: // voznyuk.info/. Якщо питання потребує додаткового вивчення, юристи надають консультації після особистої зустрічі в офісі громадської приймальні (м. Рівне, вул. Д. Галицького,9, офіс 403), для чого необхідно здійснити попередній запис за телефонами (0362) 40-51-54, або 050-0347170.
Про мирні зібрання
Відповідно до ст. 39 Конституції України громадяни мають право збиратися мирно, без зброї й проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно оповіщати органи місцевого самоврядування. Організатори мирного зібрання повинні заздалегідь звернутися до міськвиконкому з повідомленням, в якому має бути зазначено самого організатора, його адреса та телефон, дата і час, місце та форма його проведення а також орієнтовна кількість учасників.
До уваги жителів м. Острога!
З метою оперативного та якісного вирішення запитів громадян міста, які звертаються на щотижневий особистий прийом до міського голови, виконком Острозької міської ради буде постійно проводити попередній їх запис за номером телефону 2-22-60
Шлях переселенця

Якщо Ви боїтесь, що Вам завдадуть шкоди, або Ви стали жертвою торгівлі людьми, звертайтесь до суб’єктів що здійснюють заходи у сфері «Протидія торгівлі людьми»
Головний спеціаліст відділу праці та сімейної політики: Гаврилюк Олена Андріївна: тел. (03654) 3-00-67; Острозький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: гловацька Оксана Іванівна (03654) 3-09-26; Відділ Освіти:Юрчук Ірина Леонідівна: тел. (03654) 2-38-88; Служба у справах дітей : Ковальчук Галина Валентинівна: тел. (03654) 2-22-60; Острозький міськрайонний центр зайнятості: Вус-Столярчук Людмила Євгенівна: тел. (03654) 2-35-02; Управління праці та соціального захисту населення: Бахоня Валентина Іванівна: тел. (03654) 3-00-05; Острозька центральна районна лікарня: Нікулін Володимир Іванович: тел. (3654) 2-00-65; Острозький відділ поліції Головного Управління Національної поліції в Рівненській області: Антонюк Микола Іванович: тел. моб. (098 242 19 33)
Якщо вдома чи на робочому місці Вас дискримінують за ознакою статі
Контактна інформація
10 міфів про субсидії
Детальніше
Стратегія розвитку
територіальної громади
міста Острог
ОРГАНИ ВЛАДИ
 
МІСТА ПОБРАТИМИ

Місто побратим - Берунь

Місто побратим - Сандомир

Місто побратим - Гнев

Місто побратим - Моравський Берунь
 
БАНЕРИПрограма дердавної підтримки енергоефективності

Національної дитяча гаряча лінія

Офіційний веб-сайт Державного реєстру виборців


Національний університет «Острозька академія»

Будівельна компанія «Вежа»

Острозька фабрика художньої кераміки

Шлях Гедеміновичів
 
ПОГОДА
 
© 2007—2017 Острозька міська рада
Всі права захищено! Права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Острозькій міській раді та охороняються законом України «Про авторське право і суміжні права».
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове!
* Увага! Сайт в процесі оновлення. Не вся інформація висвітлена на сайті є актуальною.