Головна » Наше місто » Символіка
Cимволіка

Прапор міста - це полотнище білого кольору розміром 1.00 мм на 1.40 м в центрі якого на малиновому фоні зображено Свято - Богоявленський собор, збудований за князя Василя Федоровича Красного, сина Преподобного Федора - Князя Острозького, в першій половині ХУ століття. Храм має п‘ять куполів, які символізують Христа і чотирьох євангелистів. Церква богоявлення була кафедральним собором, а також родовою усипальницею князів Острозьких.

За Магдебурським правом, якого добилось місто за князів Острозьких у 1528 році, місто отримало свій герб. Основою герба служив щит (за формою мав назву Французького - чотирикутовий, загострений знизу). На щиті було зображення реальної міської споруди - старовинного храму, Богоявленського собору золотого кольору, поле було червоного кольору. Кольори символізували: червоний - хоробрість та мужність, золотий - багатство та справедливість жителів цього міста.

В Острозькому історико-краєзнавчому музеї зберігається міська печатка1700 року. Вона має зображення п’ятикупольного храму (прототипом якого є Свято-Богоявленський собор ХУ ст..), міського муру і брами, які були елементами герба м. Острога з ХУІ століття.

Богоявленський православний собор залишився основою герба міста у період антикатолицького виступу острозьких міщан 1636 р. і в період його закриття протягом другої половини ХУІІ ст. до кінця ХІХ ст.. та після відбудови його і освячення у 1891 році.

Адміністрація і геральдична служба Російської імперії наприкінці ХУІІІ ст. спростила і водночас ускладнила герб Острога. Було усунуто з зображення мурів та брами і водночас надано складний, з чисельними архітектурними подробицями рисунок собору, який зменшився одиним елементом герба.

У 1920-1930-х роках, коли Острог входив до складу Польщі, у міському самоуправлінні використовувався герб зразка 1700 р. Після 1939 р. (входження Острога до складу УРСР) до початку 1990 років не використовувались ні історичний герб м. Острога, ні його версія кінця ХУІІІ поч. ХХ ст.

У 1995 році після надання місту Острогу статусу міста обласного значення відомий краєзнавець (нині покійний) Петро Андрухов задля відновлення історичної дійсності вніс пропозицію на розгляд Острозької міської ради про затвердження і подальше використання герба і прапора міста Острога саме його останньої версії.

Депутати Острозької міської ради дану пропозицію затвердили рішенням сесії від 20 листопада 1995 року № 75. Нині використовується зображення герба обох варіантів.


Герб Острога
Прапор Острога

ОГОЛОШЕННЯ
Електронні звернення
Графік проведення прямого телефонного зв'язку

Прямий телефонний зв'язок


Звіти про виконання депутатських повноважень

Звіти про виконання депутатських повноважень депутатів міської ради VII скликання


27 жовтня 2017 року
о 10.00 в залі засідань Острозької міської ради відбудеться тридцять четверта сесія Острозької міської ради сьомого скликання
Порядок денний
Виконком Острозької міської ради запроваджує реєстрацію і розгляд електронних звернень.
В електронному зверненні окрім вимог, передбачених для письмового звернення, також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь або відомості про інші засоби зв’язку з ним.Електронна адреса ostrog_zvernennya@ukr.net
До відома жителів м. Острога
Юридичною службою народного депутата України Юрія Вознюка надаються безкоштовні юридичні консультації в електронному режимі. Поставити питання юристам можна у розділі «Юридичні консультації» на офіційному сайті Ю. Вознюка за адресою: http: // voznyuk.info/. Якщо питання потребує додаткового вивчення, юристи надають консультації після особистої зустрічі в офісі громадської приймальні (м. Рівне, вул. Д. Галицького,9, офіс 403), для чого необхідно здійснити попередній запис за телефонами (0362) 40-51-54, або 050-0347170.
Про мирні зібрання
Відповідно до ст. 39 Конституції України громадяни мають право збиратися мирно, без зброї й проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно оповіщати органи місцевого самоврядування. Організатори мирного зібрання повинні заздалегідь звернутися до міськвиконкому з повідомленням, в якому має бути зазначено самого організатора, його адреса та телефон, дата і час, місце та форма його проведення а також орієнтовна кількість учасників.
До уваги жителів м. Острога!
З метою оперативного та якісного вирішення запитів громадян міста, які звертаються на щотижневий особистий прийом до міського голови, виконком Острозької міської ради буде постійно проводити попередній їх запис за номером телефону 2-22-60
Шлях переселенця

Якщо Ви боїтесь, що Вам завдадуть шкоди, або Ви стали жертвою торгівлі людьми, звертайтесь до суб’єктів що здійснюють заходи у сфері «Протидія торгівлі людьми»
Головний спеціаліст відділу праці та сімейної політики: Гаврилюк Олена Андріївна: тел. (03654) 3-00-67; Острозький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: гловацька Оксана Іванівна (03654) 3-09-26; Відділ Освіти:Юрчук Ірина Леонідівна: тел. (03654) 2-38-88; Служба у справах дітей : Ковальчук Галина Валентинівна: тел. (03654) 2-22-60; Острозький міськрайонний центр зайнятості: Вус-Столярчук Людмила Євгенівна: тел. (03654) 2-35-02; Управління праці та соціального захисту населення: Бахоня Валентина Іванівна: тел. (03654) 3-00-05; Острозька центральна районна лікарня: Нікулін Володимир Іванович: тел. (3654) 2-00-65; Острозький відділ поліції Головного Управління Національної поліції в Рівненській області: Антонюк Микола Іванович: тел. моб. (098 242 19 33)
Якщо вдома чи на робочому місці Вас дискримінують за ознакою статі
Контактна інформація
10 міфів про субсидії
Детальніше
Стратегія розвитку
територіальної громади
міста Острог
ОРГАНИ ВЛАДИ
 
МІСТА ПОБРАТИМИ

Місто побратим - Берунь

Місто побратим - Сандомир

Місто побратим - Гнев

Місто побратим - Моравський Берунь
 
БАНЕРИПрограма дердавної підтримки енергоефективності

Національної дитяча гаряча лінія

Офіційний веб-сайт Державного реєстру виборців


Національний університет «Острозька академія»

Будівельна компанія «Вежа»

Острозька фабрика художньої кераміки

Шлях Гедеміновичів
 
ПОГОДА
 
© 2007—2017 Острозька міська рада
Всі права захищено! Права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Острозькій міській раді та охороняються законом України «Про авторське право і суміжні права».
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове!
* Увага! Сайт в процесі оновлення. Не вся інформація висвітлена на сайті є актуальною.