Вам необхідно завантажити останню версію Flash Player
Головна » НОВИНИ » Про продовження експлуатації енергоблока №1 Хмельницької АEC
Про продовження експлуатації енергоблока №1 Хмельницької АEC

13 грудня 2018 року закінчується проектний термін (30 років) експлуатації енергоблока №1 Хмельницької АЕС.

Роботи з підготовки енергоблока № 1 ХАЕС до експлуатації у надпроектний термін виконуються відповідно до «Енергетичної стратегії України на період до 2030 року», схваленої розпорядженням КМУ № 1071-р від 24.07.2013 р.

На сьогодні виконується великий обсяг робіт щодо забезпечення й обґрунтування можливості продовження терміну експлуатації (ПТЕ) енергоблока ХАЕС з дотриманням вимог ядерної та радіаційної безпеки, встановлених чинними нормами і правилами.

Для проведення всього комплексу робіт по продовженню терміну експлуатації енергоблок № 1 ХАЕС буде виведено в плановий ремонт, який триватиме з 06.12.2018р. до 04.07.2019р (211 діб), За цей час будуть виконані усі заплановані заходи з модернізації, реконструкції, заміни обладнання, яке виробило проектний ресурс, на сучасне, що відповідає усім вимогам безпечної експлуатації атомного енергоблоку.

Основними законодавчими і нормативними документами які регламентують діяльність експлуатуючої організаиії ДП «НАЕК «Енергоатом» щодо продовження строку експлуатації енергоблоків АЕС є:

- Закон України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку»;
- Закон України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії;
- НП 306.2.141 -2008 «Загальні положення безпеки атомних станцій»;
- НП 306.2.099-2004 «Загальні вимоги до продовження експлуатації АЕС у понадпроектний строк за результатами здійснення періодичної оцінки безпеки».

На вимогу цих документів у ВП ХАЕС розроблені наступні основні документи з продовження терміну експлуатації енергоблока №1:

- «Рішення про здійснення заходів шодо продовження експлуатації енергоблока №1 ВП «Хмельницька АЕС" 1.НР.1879.TP-OZ;
- «План ліцензування продовження терміну експлуатації енергоблока № 1 ВП «Хмельницька АЕС» в надпроектний термін» №1.НР.0700.ПН-16;
- «Програма підготовки енергоблока №1 ВП Хмельницька АЕС до експлуатації в надпроектний термін» № 1.НР.7947.ПМ-16;
- «Хмельницька АЕС. Енергоблок №1. Техніко-економічний аналіз і обґрунтування вартості продовження терміну експлуатації». 431333.202.002.ТА00/.

Також інформуємо про те, що згідно вимог нормативних документів з ПТЕ енергоблоків АЕС розробляється «Звіт з періодичної переоцінки безпеки» (ЗППБ), який включає в себе наступні розділи:

1. проект енергоблока АЕС (ФБ- 1);
2. поточний технічний стан систем і елементів (ФБ-2);
3. кваліфікація обладнання (ФБ-З);
4. старіння (ФВ-4);
5. детерміністичний аналіз безпеки (ФБ-5);
6. ймовірнісний аналіз безпеки (ФБ-6);
7. аналіз внутрішніх і зовнішніх подій (ФБ-7);
8. експлуатаційна безпека (ФБ-8);
9. використання досвіду інших АЕС і результатів наукових досліджень (ФБ-9);
10. організація і управління (ФБ-10);
11. експлуатаційна документація (ФБ-11);
людський фактор (ФВ-12); 13. аварійна готовність і планування (ФБ-13);
14. вплив на навколишнє середовище (ФБ-14).

Таким чином, в рамках ПТЕ енергоблока №1 ВП ХАЕС планується виконати оцінку виливу на навколишнє середовище (розділ 14 ЗППБ).

Рішення про продовження терміну експлуатації енергоблока № 1 ХАЕС буде приймати Державна інспекція ядерного регулювання України після вивчення та затвердження Звіту з періодичної переоцінки безпеки. Але цьому буде передувати робота з громадськістю шляхом проведення громадського обговорення та громадських слухань щодо продовження експлуатації ядерної установки енергоблоку № 1.

Відповідно до «Плану ліцензування продовження терміну експлуатації енергоблока № 1 ВП «Хмельницька АЕС» в надпроектний термін» №1. .НР.0700.ПН-16; який погоджено Держатомрегулювання України, в термін за 30 діб до прийняття рішення Держатомрегулювання щодо ПТЕ енергоблока № 1 планується провести громадське обговорення проекту цього рішення. Більш точна дата проведення даного заходу буде визначена спільно з Острозьким міським головою в кінці поточного року, або на початку наступного з врахуванням ряду технічних питань.

На дату проведення громадського обговорення планується завершити розробку ЗППБ.

Важливим чинником при прийнятті рішень з таких питань, як продовження експлуатації ядерних установок у понадпроектний термін, є участь громадськості в обговоренні матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну їх експлуатації та можливого впливу на навколишнє середовище.

ВП ХАЕС проводить відкриту політику щодо інформування громадськості з усіх питань роботи станції. Актуальна інформація регулярно оновлюється на інформаційному сайті станції та у ЗМІ. Представники АЕС готові розглянути ті відповісти на будь-які запитання та зауваження стосовно продовження терміну експлуатації енергоблока №1 ВП ХАЕС. Контактна інформація для надання запитань наведена на офіційному сайті станції за адресою http://xaec.org.ua/

Також запрошуємо представників громад міста Острога відвідати Хмельницьку АЕС з метою безпосереднього спілкування з фахівцями АЕС.

З питань організації зустрічі, екскурсій прохання звертатись за контактними телефонами: (03842) 40546, 63793, інформаційний центр відділу роботи з громадськістю та ЗМІ ВП ХАЕС.

 

Генеральний директор М.С. Панащенко

ОГОЛОШЕННЯ
Електронні звернення
Графік проведення прямого телефонного зв'язку

Прямий телефонний зв'язок


Звіти про виконання депутатських повноважень

Звіти про виконання депутатських повноважень депутатів міської ради VII скликання


29 вересня 2017 року
о 10:00 відбудеться тридцять друга сесія Острозької міської ради
Порядок денний
10 міфів про субсидії
Детальніше
Якщо вдома чи на робочому місці Вас дискримінують за ознакою статі
Контактна інформація
Виконком Острозької міської ради запроваджує реєстрацію і розгляд електронних звернень.
В електронному зверненні окрім вимог, передбачених для письмового звернення, також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь або відомості про інші засоби зв’язку з ним.Електронна адреса ostrog_zvernennya@ukr.net
Якщо Ви боїтесь, що Вам завдадуть шкоди, або Ви стали жертвою торгівлі людьми, звертайтесь до суб’єктів що здійснюють заходи у сфері «Протидія торгівлі людьми»
Головний спеціаліст відділу праці та сімейної політики: Гаврилюк Олена Андріївна: тел. (03654) 3-00-67; Острозький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: гловацька Оксана Іванівна (03654) 3-09-26; Відділ Освіти:Юрчук Ірина Леонідівна: тел. (03654) 2-38-88; Служба у справах дітей : Ковальчук Галина Валентинівна: тел. (03654) 2-22-60; Острозький міськрайонний центр зайнятості: Вус-Столярчук Людмила Євгенівна: тел. (03654) 2-35-02; Управління праці та соціального захисту населення: Бахоня Валентина Іванівна: тел. (03654) 3-00-05; Острозька центральна районна лікарня: Нікулін Володимир Іванович: тел. (3654) 2-00-65; Острозький відділ поліції Головного Управління Національної поліції в Рівненській області: Антонюк Микола Іванович: тел. моб. (098 242 19 33)
Шлях переселенця

До відома жителів м. Острога
Юридичною службою народного депутата України Юрія Вознюка надаються безкоштовні юридичні консультації в електронному режимі. Поставити питання юристам можна у розділі «Юридичні консультації» на офіційному сайті Ю. Вознюка за адресою: http: // voznyuk.info/. Якщо питання потребує додаткового вивчення, юристи надають консультації після особистої зустрічі в офісі громадської приймальні (м. Рівне, вул. Д. Галицького,9, офіс 403), для чого необхідно здійснити попередній запис за телефонами (0362) 40-51-54, або 050-0347170.
Про мирні зібрання
Відповідно до ст. 39 Конституції України громадяни мають право збиратися мирно, без зброї й проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно оповіщати органи місцевого самоврядування. Організатори мирного зібрання повинні заздалегідь звернутися до міськвиконкому з повідомленням, в якому має бути зазначено самого організатора, його адреса та телефон, дата і час, місце та форма його проведення а також орієнтовна кількість учасників.
До уваги жителів м. Острога!
З метою оперативного та якісного вирішення запитів громадян міста, які звертаються на щотижневий особистий прийом до міського голови, виконком Острозької міської ради буде постійно проводити попередній їх запис за номером телефону 2-22-60
Стратегія розвитку
територіальної громади
міста Острог
ОРГАНИ ВЛАДИ
 
МІСТА ПОБРАТИМИ

Місто побратим - Берунь

Місто побратим - Сандомир

Місто побратим - Гнев

Місто побратим - Моравський Берунь
 
БАНЕРИПрограма дердавної підтримки енергоефективності

Національної дитяча гаряча лінія

Офіційний веб-сайт Державного реєстру виборців


Національний університет «Острозька академія»

Будівельна компанія «Вежа»

Острозька фабрика художньої кераміки

Шлях Гедеміновичів
 
ПОГОДА
 
© 2007—2017 Острозька міська рада
Всі права захищено! Права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Острозькій міській раді та охороняються законом України «Про авторське право і суміжні права».
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове!
* Увага! Сайт в процесі оновлення. Не вся інформація висвітлена на сайті є актуальною.